معدن الماس رایگان!!

Posted on

معدن الماس آرکانزاس در آمریکا، معدن آزاد برای عموم است. بله، جالب است. افراد با پرداخت مبلغ اندکی می توانند وارد این معدن شوند و به جستجوی الماس بپردازند. برخی ابزار حرفه ای با خود می آورند ولی با یک بیل ساده نیز می‌توان به نتیجه رسید. جالب است بدانید بزرگ‌ترین الماس استخراج شده از امریکا به وزن 40 قیراط نیز از این معدن بیرون آمده.

الماس عمو سام
عکس بالا الماس خام است و عکس پایین کات امرالد این سنگ، معروف به عمو سام را نشان میدهد.

داستان این معدن از این قرار است که در سال ۱۹۰۶ فردی به نام هودل استون در زمین معدن امروزی، مزرعه ای داشت. وی هنگام کار دو تکه کریستال در مزرعه خود پیدا کرد و احتمال داد که الماس باشند. بنابراین آن ها را پیش یک طلا فروش در همان منطقه برد تا مطمئن شود که آیا آن ها الماس هستند یا خیر. سریعا بعد از این کشف بود که هزاران نفر به منطقه مورفیریزبورو (Murfreesboro, Arkansas) آمدند به امید این که آن ها هم بتوانند الماس پیدا کنند و البته که دست خالی برنگشتند حتی هنوز هم که هنوز است اگر شما به آن جا بروید، دست خالی برنمی گردید!

او مزرعه اش را به قیمت ۳۶۰۰۰ دلار به گروهی از سرمایه داران فروخت. بعد از مدتی سرمایه گزاران هم تصمیم گرفتند تا این معدن را به روی عموم باز کنند. در دهه ی ۱۹۵۰ این معدن عمومی شد و در ازای دریافت مبلغ اندکی، به مردم اجازه می دادند تا وارد این زمین شوند. در سال ۱۹۷۲، ایالت آرکانزاس این قطعه زمین را خرید و نام آن را پارک ایالتی دهانه ی الماس ها (CRATER OF DIAMONDS STATE PARK) گذاشت.

استخراج از معدن الماس آرکانزاس
افراد در حال استخراج از معدن الماس آرکانزاس

الماس های متنوعی به رنگ های سفید، زرد و قهوه ای از این معدن استخراج می گردد. همچنین سنگ های گرانبها و نیمه گرانبها دیگری چون آمیتیست، گارنت، عقیق، کوارتز و …  نیز در معدن آرکانزاس یافت میشود. تا کنون بیش از 33100 قطعه الماس از این معدن توسط بازدید کنندگان کشف شده است. از معروف ترین ها می توان به الماس 40.23 قیراطی معروف به الماس عمو سام، الماس 16.37 قیراطی معروف به آماریلو استارلایت (Amarillo Starlight) و الماس 15.33 قیراطی معروف به ستاره آرکانزاس اشاره کرد.

این پارک با وسعت 37 هکتار، سطح فرسایش یافته دهانه یک آتشفشان است. کارمندان پارک ایالتی دهانه ی الماس ها به معرفی سنگ ها و ابزارآلات استخراج معدن برای بازدید کنندگان می پردازند. افراد می توانند تجهیزات مورد نیاز خود را از خود پارک نیز اجاره کنند. این تجربه منحصر بفرد و وسوسه به دست آوردن الماس رایگان بسیاری را به این منطقه می کشاند.

الماس های معدن آرکانزاس
معدن الماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *